👈 فروشگاه فایل 👉

جانبازی در ایران و سازمان های متولی امور جانبازان

ارتباط با ما

... دانلود ...

جانبازی در ایران و سازمان های متولی امور جانبازان

هدف از این تحقیق جانبازی درایران و سازمان های متولی امور جانبازان می باشد.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

42

حجم

94/536 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

هدف از این تحقیق جانبازی درایران و سازمان های متولی امور جانبازان می باشد.

آرامش ، امنیت و رفاه اجتماعی از نیازهای ذاتی انسان و ارمغانی ارزنده برای بشریت است . اما همواره زیاده خواهی بشرموجب شده که این آرامش به نزاع منتهی شود . لذا جنگ یکی از مهمترین پدیده های اجتماعی است که از آغاز پیدایش انسان همراه و هم زاد او بوده است و انسانها همیشه با این پدیده شوم دست و پنجه نرم کرده اند. به گونه ای که می توان ادعا کرد ، صلح حالتی زودگذرو موقت و جنگ، پدیده ای دائمی وهمیشگی در تاریخ جامعه بشری است و مدت زمانی که انسانها در صلح به سر برده اند به مراتب کمتر از زمانی بوده است که انسانها درگیر جنگ و خونریزی بوده اند.

 به همین خاطرجنگ به عنوان قدیمی ترین و ابتدایی ترین وسیله حل اختلاف ، تداوم خود را ازدیر باز تا کنون حفظ کرده است به نحوی که در قرن بیستم که حتی آن راعصر شکوفایی تمدن بشری می نامند نه تنها از شدت و تعداد جنگها کاسته نشد ، بلکه خونین ترین و پرتلفات ترین نزاع های تاریخ بشری در همین قرن رخ داده است. این درحالی است که علیرغم تأسیس جامعه ملل ، سازمان ملل متحد، دیوان دادگستری ، دیوان داوری لاهه ، کنوانسیون های مختلف برای وضع قوانین و مقررات متعدد، هنوز به جنگ به عنوان یکی از عوامل مؤثر فیصله دادن به اختلافات و منازعات نگریسته می شود. صرفنظر از علت وقوع جنگ و تحمیل زیان های سنگین جانی و مالی برطرفین درگیر، واقیت تلخ وانکار ناپذیری که در بسیاری از موارد جبران آنها دشوار و غیرممکن است مصدومین جسمی و روانی است (بخشی زاده ، 1384) .

جنگ ضایعات و صدمات فیزیکی ، خسارت اقتصادی و عوارض نامطلوب عصبی و روانی به بارمی آورد که تا سالیان دراز ممکن است تداوم یابد . از عوارض هر جنگی مشکلات جسمی و روانی است که برای افرادی که بطور مستقیم یا غیرمستقم در صحنه جنگ حضور دارند ، به وجود می آید . گذشته از محرومیتهای جسمی که منجر به نقص عضو می گردد ، جراحات روانی تا مدتها پس از جنگ گریبانگیر صدمه دیدگان خواهد بود (رضایی ، 1376) 

فهرست مطالب

جنگ10

معلولیت10

تاریخچه معلولیت و نگرش به آن11

جانبازی درایران12

سازمان های متولی امور جانبازان14

مشکلات مربوط به جانبازان15

اقدامات اصلاحی انجام شده در رابطه با جانبازان18

نقش ورزش در خودباوری جانبازان21

نحوه خدات رسانی به جانبازان در ایران 22

ب- سوابق پژوهش 

مطالعات مربوط به معلولین و جانبازان در خارج و داخل کشور

منابع فارسی 

منابع انگلیسی

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت بررسی معماری داخلی خلاصه کتاب رفتار سازمانی پیشرفته رابینز پرسشنامه عمومی ارضای نیازهای روانشناختی پایه گانیه 2003 بررسی تطبیقی اقرار در اثبات دعوی بررسی شرکت در جرم در قوانین جزایی ایران از گذشته تاکنون