👈 فروشگاه فایل 👉

پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه نقص بینایی

ارتباط با ما

... دانلود ...

پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه نقص بینایی

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اختلال نقص بینایی که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

31

حجم

338/90 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری اختلال نقص بینایی عنوان این پژوهش می باشد که در ان به مبانی نظری و پیشینه تحقیق می پردازیم.  

بينايي به فرد اجازه مي‌دهد كه به كشف محيط بپردازد و با اشيا و افراد گوناگون تعامل برقرار كند. اين اكتشاف‌ها و تعامل‌هاي اجتماعي، عناصر مهمي براي رشد فردي و اجتماعي فرد محسوب مي‌شوند. بينايي به فرد كمك مي‌كند تا از طريق فراهم آوردن انگيزه براي حركت، به افراد و اشيا مورد علاقه و محيط دسترسي پيدا كند. به طور خلاصه مي‌توان گفت كه فقدان بينايي مانعي براي ادراك، يادگيري و سازمان‌دهي محيط از سوي افراد است؛ زيرا فقدان بينايي فرد را از دسترسي كافي به افراد ديگر و اشيايي كه در محيط وجود دارند باز مي‌دارد. 

نابينايي شايعترين معلوليت حسي است. بدون بينايي درك فرداز دنياي اطرافش متفاوت خواهد بود وهمين امر مي‌تواند به مشكلات عاطفي و اجتماعي مانند عدم سازگاري، عدم فعاليت، فقدان علاقه به ديگران، افسردگي وخودپنداره پايين در فرد منجر شود. معلوليت نابينايي فرد را در شرايط بحراني بسيارشديدي قرارميدهد و او را از فردي مستقل به فردي وابسته مبدل مي‌سازد. نابينايي بامحدود و دگرگون كردن دامنه تجربه‌هاي فرد نابينا، كاهش توانايي حركت به اطراف وكاهش ميزان کنترل محيط وارتباط باآن، رشد شناختي و عاطفي آنهارا تحت تأثير قرار ميدهد، بنابراين فقدان فرصت براي تجربه كامل محيط، ميتواند رشد شخصي و اجتماعي فرد نابينا را با كاستيهايي روبه رو كند و به احساس بي‌كفايتي، وابستگي، عزت نفس پايين و در نهايت منجر به سازگاري اجتماعي، عاطفي و آموزشي كمتري گردد (ملکي تبار و همکاران، 1390). 

فهرست مطالب

تعریف نظری نقص بینایی

تعریف عملیاتی نقص بینایی

فصل دوم چارچوب نظری و پیشینه پژوهش نقص بینایی

 مقدمه    9

2-2 نقص بينايي    9

2-2-1 اهميت حس بينايي    9

2-2-2 تعريف و طبقه‌بندي نقص بينايي    10

2-2-3 علل نقص بينايي    12

2-2-4 نحوه برخورد فرد نابينا با نقص بينايي    13

2-2-5 نکات ضروري در آموزش نابينايان    14

2-8 پيشينه و تاريخچه موضوع تحقيق    

2-8-1 تحقيقات انجام شده پيرامون در خارج از کشور    

2-8-2 تحقيقات انجام شده در ايران    

منابع و مآخذ

منابع فارسی    

منابع انگلیسی

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوينت بررسي موضوع روانشناسي پول ادبیات نظری و پیشینه تجربی شادمانی پروپوزال پیاده سازی مدیریت دانش در کتابخانه ها پاورپوینت طرح و ساخت منبع تغذيه بررسی نقش و پیاده سازی توانمندسازی منابع انسانی در سازمان