👈 فروشگاه فایل 👉

مبانی نظری و پیشینه تحقیق سازگاری در روانشناسی 59 صفحه

ارتباط با ما

... دانلود ...

مبانی نظری و پیشینه تحقیق سازگاری در روانشناسی 59 صفحه

دانلود نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد روانشناسی با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق سازگاری در روانشناسی ورد قابل ویرایش با فرمت doc بصورت جامع و کامل با منابع بروز و جدید

مشخصات فایل

تعداد صفحات

59

حجم

222/744 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

این نوشتار نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد روانشناسی با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق سازگاری در روانشناسی می باشد که در ابتدا مبانی نظری سازگاری در روانشناسی تشریح می شود و در ادامه پیشینه تحقیق سازگاری در روانشناسی در پژوهش های داخلی و خارجی بررسی می شود. در اینجا منظور از سازگاری سه نوع سازگاری با عنوان های سازگاری اجتماعی، سازگاری عاطفی، سازگاری آموزشی می باشد.

بنابر نظر تایلور سازگاری را طیف وسیعی از پاسخ های غیر موثر و پاسخ های کاملاً موثر در برخورد با مشکلات زندگی روزمره می داند. بر این اساس در نقطه شروع طیف، ناسازگاری و در وسط سازگاری و در انتها نیز حداکثر سازگاری قرار دارد که می توان از آن به عنوان «شایستگی » نام برد. ناسازگاری موقعیت ناخوشایندی است که در آن فرد از مهارت ها و توانایی های مناسب برخوردار نبوده در رفتارهای خود بی‌کفایت به نظر می رسد و باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای خود و دیگران می شود.

سازگاری از مسائل مهمی است که از همان ابتدای خلقت بشر مورد توجه بوده اما از نظر علمی سابقه چندانی ندارد. شروع کار علمی در مورد سازگاری از سال 1984 آغاز شد که راتوس و نوید  مدلی را برای سازگاری ارائه کردند. در سال 1992 لازاروس و فولک من ، کار آنها را ادامه دادند و مدل جدیدی برای سازگاری ارائه دادند. در سال های بعد رابطه بین سازگاری و متغیرهای دیگر توسط محققان انجام شد. ازجمله فلورشلم ، به نقل از مظاهری(1389) بیان می کند پژوهشگرانی همچون اسپیرمن  1990، مندونکا  1981، کان  1989 و بالارد  در سال 1992 به بررسی شیوه های افزایش سازگاری از راه‌های رفتاری و رفتاری شناختی و به شیوه‌های گروهی و کوتاه مدت پرداخته اند.

سازگاری و هماهنگ شدن با خود و محیط پیرامون خود برای هر موجود زنده ضروری است و تلاش روزمره همه آدمیان بر محور همین سازگاری دور می زند. هر انسانی آگاهانه یا ناآگاهانه می کوشد تا نیازهای متنوع و گاه متعارض خود را در محیط زندگی خود برآورده کند؛ و از آنجا که باید نیازهای خود را در قالب ساخت اجتماعی برآورده کند، سازگاری او لاجرم سازگاری اجتماعی است (مظاهری، 1389). 

.

فهرست مطالب

تعریف نظری سازگاري 

تعریف عملیاتی سازگاري

فصل دوم: ادبیات و پیشینة تحقیق

1-2 مقدمه    12

2-2 تعريف سازگاري    15

3-2 نظریات سازگاری    17

1-3-2 نظريه‌ي روان پویشي     19

2-3-2 نظريه‌ي يادگيري    21

3-3-2 نظريه‌ي اجتماعي- شناختي    21

4-3-2 نظريه‌ي پديدار شناختي    22

5-3-2 نظريه‌ي تحولي    23

4-2 ابزارهای مورد استفاده برای سنجش سازگاری    25

5-2 انواع سازگاری    26

6-2 مدل های سازگاری    27

7-2 خصوصیات سازگاری    28

8-2 ویژگی های افراد سازگار    29

9-2 عوامل موثر بر ناسازگاری    30

20-2  پیشینه‌ی تحقیق

1-20-2 مطالعات صورت گرفته در خارج از کشور    

2-20-2 مطالعات صورت گرفته در داخل کشور

منابع

فهرست منابع

👇محصولات تصادفی👇

پرسشنامه تاثیر گذراندن دوره پیش دبستانی بر میزان پیشرفت تحصیلی دانش آموزان پروپوزال بررسی سبک های دلبستگی، سبکهای فرزند پرروری ، رویدادهای استرس زای زندگی و راهبردهای شناختی تنظیم هیجان به عنوان پیش بینی های اعتیاد در معتادا پاورپوینت درس معانی و بیان 2 رشته زبان و ادبیات فارسی دانلود گزارش کار آزمایشگاه شیمی آلی 1 فن آوری های کرایوژنیک (برودتی) جدید برای انجماد محصولات غذایی