👈 فروشگاه فایل 👉

مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظریه های خشونت

ارتباط با ما

... دانلود ...

مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظریه های خشونت

دانلود نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد روانشناسی با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظریه های روانشناسی خشونت ورد قابل ویرایش با فرمت doc بصورت جامع و کامل با منابع بروز و جدید

مشخصات فایل

تعداد صفحات

20

حجم

55/61 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

هدف از این نوشتار نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد روانشناسی با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظریه های روانشناسی خشونت می باشد. که در بخش اول به مبانی نظری نظریه های روانشناسی خشونت پرداخته می شود و در بخش دوم پیشینه تحقیق نظریه های روانشناسی خشونت در پژوهش های داخلی و خارجی بررسی می شود.در متون تخصصی خشونت، معادل واژه Violence به کار می رود که به معنای زور، عنف،شدت و سختی است. فرهنگ آکسفورد، این کلمه را به معنای تجاوز، زیان، آسیب، شدت، خشونت، تهدید،غضب، بی حرمتی و اعمال زور به کار برده است (عباس زاده، سعادتی و کسب وکار،1389). فرهنگ حقوقی،خشونت را«استفاده نابجا، غیر قانونی و تعرض آمیز از قدرت» تعریف می کند. گلس (1997) خشونت را عملی می داند که با قصد ایجاد درد و جراحت جسمی یا روحی به فردی دیگر انجام شود (خسروی و خاقانی فرد،1383)

در واقع خشونت به هر نوع رفتار، حرکت و گفتاری اطلاق می گردد که مغایر و منافی ارزش های والای انسانی بوده و منجر به عقب ماندن، منزوی شدن و سرخوردگی شخص گردد. اساساً انگیزه خشونت از حس برتری طلبی و سلطه جوی انسان ها بر یکدیگر ناشی می شود که اکثراً دانشمندان و فلاسفه این حس تفوق طلبی و برتری جویی را یک امر طبیعی دانسته و محرك خوب جهت پیشرفت و پیشبرد امور کاری انسان ها می دانند. اما خشونت را نمی توان یک امر طبیعی و بالفطره فرض نمود، در واقع خشونت را کسانی اعمال می کنند که راه حلی جز متوسل شدن به آن در ذهن نداشته و این پدیده زشت و منفور را یگانه راهکار و حلال مشکلات خویش می پندارند. این در حالی است که فعالیت ها و برنامه های انسان در مجموع منطقی بوده و هرگونه تقابل منافع ایشان باید به صورت درست، در یک ضابطه و حداقل در میحط دور از خشونت حلو فصل گردد (نهاد تحقیقاتی حقوق زنان و اطفال،1390)

بیشترین بروز و ظهور پرخاشگری در سنین نوجوانی است .بطور کلی می توان عوامل بسیار مختلف و متعددی را در بروز رفتار پرخاشگرانه مؤثر دانست.عوامل زیستی و وراثتی، یادگیری های محیطی و پردازش شناختی از یک سو و محرک های مربوط به خود فرد از سوی دیگر از جمله عوامل مهم بروز پرخاشگری هستند(شاکری نیا،1389).بسیاری از تنش ها و نا آرامی ها در مدرسه ناشی از رفتارهای میان فردی دانش آموزان است که به رغم زمینه های اجتماعی و فرهنگی متفاوت در کنار هم در مدرسه تحصیل می کنند و هرگز آموزشی برای ایجاد تفاهم و بهبود مهارتهای اجتماعی دریافت نمی دارند. بیشتر پژوهشگرانی که طرح های عمده در زمینه مقابله خشونت در مدارس ارائه داده اند تاکید دارند که برنامه های پیشگیری از خشونت باید بخشی از برنامه های اموزشی در مدارس باشد و کلیه شهروندان باید در زمینه پیشگیری از خشونت به همان اندازه که در مورد بیماریهای قلبی ،سرطان وسایر بیماریها راهنمایی میشوند آموزش ببینند (بنر،هاینگنی،کراندال ،2004).

فهرست مطالب

فصل دوم پایان نامه چارچوب نظری و پیشینه پژوهش نظریه های روانشناسی خشونت

- خشونت    1

2-1-2-5-1 نظریه های خشونت:    3

1- نظریه رفتار غریزی    4

2-  نظریه زیست محیطی    5

3-  نظریه پالایش روانی    5

4-  نظریه ناکامی- پرخاشگری    5

5- نظریه مبادله    6

6- نظریه نظارت اجتماعی    6

7- نظریه های کارکرد گرایی    7

8- نظریه منابع    7

9- نظریه سیستمی    7

10- نظریه یادگیری اجتماعی    7

2-2- بخش دوم:مطالعات انجام شده داخلی وخارجی    8

فهرست منابع:    13

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوينت توسعه پايدار و توسعه فرهنگي پاورپوینت بررسی معماری مساجد در دوره های مختلف تاریخ فصل دوم پایان نامه امنیت محاسبات ابری مبانی نظری شناسایی ابعاد مختلف پدیده پولشویی و بررسی موشکافانه آثار آن مقاله رشته هنر و گرافیک با عنوان اصول اپتیک